Довідкова інформація по Закарпатській області


Площа області складає 12 777 км2. Закарпатська область адміністративно поділена на 13 районів. На території області розміщено 10 міст, 28 селищ міського типу та 572 села. Кількість  водотоків (річок великих, середніх, малих, потоків)  – 9 429 шт. загальною протяжністю – 19 866 км, з яких особливо цінне рибогосподарське значення мають - 123 водойми  протяжністю 3 430 км., кількість озер – 14 шт.  площею 14,671 га., водосховищ – 9 шт.  площею 1 266 га.

У  південно-східній  частині  Закарпаття  бере початок  найбільша  притока  Дунаю - р. Тиса. Вся річкова система Закарпаття входить до Дунайського басейну за Європейською класифікацією. Структура  верхньої  частини  водозбору  Тиси, що лежить  в межах  Закарпаття є унікальною для Карпатської  системи і важливим фактором для організації рибоохоронної роботи, охорони водних біоресурсів регіону, оскільки вся територія Закарпаття є умовно майже замкнутою екосистемою (відмежована  зі сходу Вододільним хребтом, з південного сходу - Білою Тисою,  а нижче - самою Тисою, з півдня й південного заходу - також Тисою, а з північного заходу - річкою  Уж), що характеризується високим ступенем взаємозв’язку  усіх  її структурних  компонентів.

Верхів’я Тиси є дуже важливою функціональною частиною головного водотоку Європи – Дунаю, оскільки саме на території Закарпаття формується 62 % її водного  стоку, а середня густота річок на цій  території становить 1,7 км/км2 - найбільша в Україні та одна з найгустіших у Європі. Не менш важливий фактор, який  відрізняє регіон Закарпаття від інших регіонів України і який необхідно враховувати при організації охорони водних біоресурсів, це той, що на території Закарпаття зосереджені найбільші запаси водних ресурсів в Україні, а відповідно і найбільша концентрація у них водних біоресурсів, де більше 75 відсотків з них є цінні та види, що мають особливий охоронний статус.

Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул. Гогйди,8

тел.:+38 (0312) 61-23-15 , тел/факс:+38 (0312) 61-23-18

E-mail: zk.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t